• 200 ₺ üzeri ücretsiz kargo
Lily Cup™ Hızlı Başlangıç Kılavuzu,

Lily Cup™ Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Pazartesi, 06 Ocak 2020

Menstrual kap kullanmaya başlamak hayatının geri kalanı için vereceğin, heyecan verici bir karar ve aslında çok basit! İlk tampon kullanımı deneyiminde de olduğu gibi başta soru işaretlerin olması normal - seni nelerin beklediği ile ilgili daha çok okumak istersen buraya tıkla! 

INTIMINA Lily Cup™ Menstrual Kap Nedir?

Tek kullanımlık olmayan, regl döneminde vajina içine konumlandırılan, esnek, sertifikalı ve ayrıca tıbbi kullanıma da uygun, farklı çeşitleri bulunan silikondan üretilmiş kaplar. Ped ve tampona göre pek çok avantajı olduğu için, alıştıktan sonra kullan at çözümlere geri dönenler yok denecek kadar az. 

INTIMINA Lily Cup™ takmadan önce: 

  • Evde başla

İlk kullanım her zaman heyecan verici, bunun için ilk etapta rahat hissettiğin bir yerde olmak sana iyi gelecektir. 

  • Temizlik

Her koşulda olduğu gibi kabına ya da kendine dokunmadan önce de elini yıkamalısın. Her regl dönemi öncesinde menstrual kabını yaklaşık 5 dakika kaynar suda tutarak tamamen temiz ve hijyenik olduğundan emin olabilirsin. Biraz daha detaylı bilgi istersen...

  • Pozisyonunu Al ve Rahatla

Çoğu kadın takıp çıkarma işlemi için - tıpkı tampon için olduğu gibi -  tuvalette oturma pozisyonunda rahat ediyor. Duşta ya da banyoda çömelmek ya da bir bacağını banyonun kenarı gibi bir yükseltiye koyarak ayakta durmak da iyi alternatifler olabilir - senin için hangisinin en rahat olduğunu deneyerek bulabilirsin, mutlaka bir kaç farklı pozisyon denemelisin! Unutma, gergin olduğunda vajina kasların da kasılır, vajinal açıklığın kapanır. Kendinle ve bedeninle rahat olmanın konforunu yaşa. 
 

INTIMINA Lily Cup™ takmak için:

  • Katlama Metodlarını Dene

Menstrual kapları takarken kullanabileceğin birkaç katlama yöntemi var ve her kadının kendi tercihi var. Tercih ettiğin kap modeli ve anatomine bağlı olarak senin için uygun olanı bulmak için birkaç deneme yapmalısın. Katladıktan sonra dümdüz değil, hafif bir açıyla içeri sokabilirsin. 

  • Açıldığından Emin Ol

Katlayarak yerleştirdiğin kabın içeride tamamen açıldı ve vajina kanalına tutunduysa tamamsın. Parmağını kabın etrafında bir tur gezdirerek katlı bir yeri kalmadığını kontrol edebilirsin. 

  • Ve Gününün Keyfini Çıkar

Menstrual kabını 12 saate kadar boşaltmadan kullanabilirsin.

Eğer INTIMINA Lily Cup™’ı hissediyorsan: 

Menstrual kabını taktığında alt ucu vulvanın dışında kalmamalı ve hissetmemelisin. Eğer aşağıda kaldıysa ya da batma hissine neden oluyorsa çıkarıp tekrar takmalısın, başka bir katlama yöntemi ya da farklı bir açıyla takmayı deneyebilirsin. Eğer birkaç denemeden sonra hala rahat etmezsen ucunu biraz kısaltmak senin için uygun olabilir, tutabileceğin kadar bir parça bırakıp geri kalanını bir makasla kesebilirsin. 

INTIMINA Lily Cup™ çıkartmak için: 

  • Rahatla ve Yuvarlağı Boz

Tıpkı takarken olduğu gibi çıkarırken de rahat ve sakin olman en önemlisi - alışman az zaman alacak. Vajina kaslarını kabı aşağı itmek için kullanabilirsin ama çok zorlamana gerek yok, bu yalnızca çıkarma işlemini kolaylaştırmak için. Kabının altına yakın bir yerden - ama ucundan değil - tutarak kabı sıkıştırdığında yuvarlak formunu bozmuş olacaksın, bu sayede kap vajina duvarlarına tutunmayı bırakacak ve rahatlıkla çıkarabileceksin.

  • Nazikçe Dışarı Çek

Yuvarlağı bozduktan sonra altına yakın bir yerden tutmaya devam et ve dışarı çıkar. Ucu yerine tabanına yakın bir yerden tutmak hem canının yanmasını engelleyecek hem de çıkarttığında kabı daha rahat tutmanı sağlayacak. 

INTIMINA Lily Cup™’ı çıkardıktan sonra: 

Boşalt, sudan geçir ya da bir peçeteyle sil ve tekrar tak - 12 saat daha güvendesin!
Daha önce kullandığın ürünlerden farklı olabilir ama regl dönemin artık hiç olmadığı kadar kolay. Birkaç regl döneminden sonra tüm bunları hiç düşünmeden yapacak olmanın konforunu bir düşün! :) 

İlginizi çekebilir: Menstrual Kap Çeşitleri

regl dönemi,


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp