• 150 ₺ üzeri ücretsiz kargo
Unisis’in içinde neler var? Ne işe yarar?,

Unisis’in içinde neler var? Ne işe yarar?

Cuma, 13 Kasım 2020

İnterstisyel sistit mesane enfeksiyon belirtisi olmadan, mesane duvarının iltihaplanması ve tahriş olmasıdır. Mesanede ağrı, sürekli idrara sıkışıklık hissi veya yanmanın mevcut olduğu kronik bir olgudur.

İnterstisyel Sistit’in belirtileri nelerdir?
-Kronik pelvik ağrı.
-Sıkışma hissi.
-Sıkışarak idrar kaçırma.
-Sık sık gece ve gündüz idrara çıkma.
-İdrar yaparken ağrı.
-İdrar yaptıktan sonra tam boşalmamış mesane hissi.

İnterstisyel Sistit’in Nedenleri Nelerdir?

•Yaş: Ağrılı mesane sendromu olan çoğu kişi 30 yaş üzerindedir.
•Cinsiyet: Genelde kadınlarda görülür. Erkeklerde ağrılı mesane sendromuna benzer belirtiler genelde prostatla ilişkilidir.
•Cilt ve saç rengi: Çok enteresan gelebilir ancak, kızıl saç rengi ve açık ten tengi olan kişilerde ağrılı mesane sendromu daha fazla görülmektedir.
•İrritabl bağırsak sendromu, fibromiyoloji gibi kronik rahatsızlığı olan kişilerde interstisyel sistit sıkça görülmektedir.

Normal Sistit ile İnterstisyel sistit'in farkı nedir?⠀
-Sistit: Mesanenin (idrar torbasının) iltihabıdır. En sık nedeni bakterilerin olduğu enfeksiyonlardır.⠀
-İnterstisyel sistit: Mesanede enfeksiyon belirtisi olmadan mesane duvarının iltihaplanması ve tahriş olmasıdır.

İnterstisyel sistit, hangi hastalıklarla karıştırılıyor?⠀
• Tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu,⠀
• Cinsel yolla bulaşan hastalıklar;⠀
• Kadınlarda; endometrizis, erkeklerde; prostatit.⠀
• Mesane kanseri.⠀
• Böbrek taşı.

 

 

 

 

 

 

Mesane sağlığını geliştirmek ve mesanenin koruyucu tabakasını desteklemek için geliştirilmiş tablet formundaki Unisis isimli ürünümüzün içeriği ile alakalı olarak bir çok soru aldık. Ürün içeriği ile ilgili detaylı bilgiyi Ar-Ge ekibimizden Uzm Eczacı İnan Şahin’e sorduk. Kendisi ürün içeriğini detaylı olarak aşağıdaki şekilde anlattı.

Unisis’içeriğinde neler var?

 

İçindekiler

Fonksiyonu

Mikrokristalin selüloz (E460i)

Dolgu Maddesi

Kondroitin Sülfat

Etken Madde

Quersetin

Etken Madde

Glukosamin Sülfat

Etken Madde

Rutin

Etken Madde

Sodyum Hyaluronate (Hiyalüronik Asit)

Etken Madde

Polietilen glikol-polivinil alkol (PEG-PVA) (E1209)

Kaplama Maddesi

Magnezyum stearat (E470b)

Topaklama önleyici

Talc (E553b)

Topaklama önleyici

Kalsiyum karbonat (E 170)

Renk verme

Yağ asitlerinin mono- ve digliseridleri (E471)

Topaklama önleyici

Polyvinyl alcohol (E1203)

Kaplama Maddesi

 

• KONDROİTİN SÜLFAT, mesanenin koruyucu glikozaminoglikan (GAG) tabakasının önemli bir bileşenidir. Alternatif şeker zincirinden (N-asetilgalaktozamin ve glukuronik asit) oluşan sülfatlanmış bir glikozaminoglikandır (GAG). Genellikle bir proteoglikanın parçası olarak proteinlere bağlı olarak bulunur. Kıkırdaklı inek dokularının (inek trakeası) özlerinden yapılan kondroitin kullanılmıştır. En doğal halidir.

 

• GLUKOSAMİN SÜLFAT mesane, prostat ve mesanenin GAG tabakasının yapı taşıdır. Bir amino şekerdir ve glikosile proteinlerin ve lipitlerin biyokimyasal sentezinde önemli bir öncüdür. Glukozamin, polisakkaritler, kitosan ve kitin yapısının bir parçasıdır. Glukozamin, en bol bulunan monosakkaritlerden biridir. Ticari olarak kabuklu deniz hayvanlarının dış iskeletlerinin hidrolizi ile üretilir.

 

• QUERCETIN, Saphora bitkisinden elde edilen doğal, asidik olmayan bir flavonoiddir. flavonoid polifenol grubundan bitki flavonolüdür. Birçok meyve, sebze, yaprak, tohum ve tahılda bulunur; kırmızı soğan ve lahana, kayda değer miktarda quercetin içeren yaygın gıdalardır.

 

• RUTIN, Saphora bitkisinden elde edilen, ek anti-enflamatuar özellikler ekleyen ve bağırsakta quercetin'i serbest bırakarak emilimi kolaylaştıran, asidik olmayan, doğal bir flavonoiddir. Rutosid, quercetin-3-O-rutinoside ve sophorin olarak da adlandırılır, flavonol quercetin ve disakkarid rutinozu (α-L-ramnopyranosil- (1 → 6) -β-D-glukopiranoz) birleştiren glikoziddir. Narenciye dahil çok çeşitli bitkilerde bulunan bir turunçgil flavonoididir.

 

• SODYUM HYALURONATE, mesanenin koruyucu GAG tabakasının başka bir bileşenidir. Glikozaminoglikan ailesinin doğal kompleks şekeridir. Sodyum hyaluronat, hyaluronik asidin sodyum tuzudur. Bir glikozaminoglikan ve Na-glukuronat-N-asetilglukozamin disakkarit birimlerinin uzun zincirli polimeridir. Sodyum hiyalüronat sentetik olarak buğday fermantasyonu ile elde edilir. Fermantasyon durumunda, buğday belirli bakterilerle fermente edilir, ardından saflaştırılır ve çökeltilir. Bu işlem, buğdayda doğal olarak bulunan sodyum hiyalüronatı çıkarır.

 

• Polietilen glikol-polivinil alkol (PEG-PVA) aşılanmış kopolimer (Kollicoat® IR), esas olarak farmasötik ve diyet takviyesi için anında salınan tablet kaplamalarının üretiminde kullanılan yaklaşık 40-50.000 dalton moleküler ağırlığa sahip sentetik bir polimerdir

 

• Mikrokristalin selüloz (MCC), rafine odun hamuru için bir terimdir ve gıda üretiminde tekstüre edici, topaklanmayı önleyici bir madde, yağ ikame maddesi, emülgatör, genişletici ve hacim artırıcı olarak kullanılır] En yaygın form vitamin takviyeleri veya tabletlerde kullanılır.

 

• Magnezyum stearat (Yağ asitlerinin magnezyum tuzları (E470b)) yağ asidi olan stearik asidin magnezyum tuzudur. Gıda endüstrisinde bir emülgatör, bağlayıcı ve koyulaştırıcı ve aynı zamanda bir yapışma önleyici, yağlayıcı, ayırıcı ve köpük önleyici olarak uzun yıllardır yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

• Talk, Mg3Si4O10 (OH) 2 kimyasal formülü ile hidratlanmış magnezyum silikattan oluşan bir kil mineralidir. Talk, gıda katkı maddesi olarak veya farmasötik ürünlerde kayganlaştırıcı olarak kullanılır.

 

• Kalsiyum karbonat, CaCO3 formülüne sahip kimyasal bir bileşiktir. Tıbbi olarak kalsiyum takviyesi veya antasit olarak kullanılır. İlaç endüstrisinde tabletler ve diğer ilaçlar için inert bir dolgu maddesi olarak kullanılır. Asitlik düzenleyici, katılaşma önleyici ajan, stabilizatör veya renk olarak kullanılır ve AB, ABD ve Avustralya ve Yeni Zelanda'da kullanım için onaylanmıştır.

 

• Yağ asitlerinin mono- ve digliseridleri (E471), bir emülgatör olarak kullanılan digliseridler ve monogliseridlerden oluşan doğal olarak oluşan bir gıda katkı maddesi sınıfını ifade eder.

 

Unisis’in çok bileşenli oral kombinasyonu kullandırılarak yapılan klinik  çalışmada, dirençli interstisyel sistit semptomlarında (Ağrılı mesane sendromu) %50 iyileşme gözlemlenmiştir.* Mukopolisakkaridleri ve isoflavonoidleri içeren Takviye Edici Gıda ürününün,mesan GAG tabakasını yenileyen ve inflamasyonu azaltan özellikleri gözlemlenmiştir.**

 

Ürün kapsülleri titanyumdioksit içermez.

 GMP şartlarında üretilmiştir.

 

*     T. Theoharides, D. Kempuraj, G. Sant, Treatment of refractory interstitial cystitis/painful bladder syndrome with CystoProtek—An oral multi-agent natural supplement, The Canadian Journal of Urology,2009.

**   T. Theoharides, G. Sant, A Pilot Open Label Study of [email protected] in Interstitial Cystisis, International Journal of Immunopathology and Pharmacalogy, Vol. 18, no. I, 183·188 (2005).

Unisis,


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp