• 200 ₺ üzeri ücretsiz kargo
Regl Döneminde Denize Girilir Mi?,

Regl Döneminde Denize Girilir Mi?

Pazartesi, 13 Temmuz 2020

Evet! Suya girmek, yüzmek, hareket etmenin harika bir yolu. Pek çoğumuzu yazı beklerken en çok heyecanlandıran aktivitelerden biri ve regl olmak kesinlikle yüzmeye engel değil!

Peki, Regl Döneminde Nasıl Yüzülür?

Regl sırasında denizde ped kullanmak söz konusu bile değil :) Çıktığında da bikiniyle ped kullanmayı hiçbirimiz tercih etmeyiz. Tampon ise kanı emdiği gibi, suyun da bir miktarını emme kuvvetine sahip. Bu durum kısa bir süre için sorun olmasa da, süre uzadığında havuz ya da deniz suyu vajina pH’ını bozabilecek bakteriler üremesine sebep olabilir. Bu da enfeksiyona yol açabileceğinden, yüzdükten hemen sonra koşarak kabine gidip, mutlaka tamponu değiştirmek gerekir. 

Ama eğer Lily Cup menstrual kapla yüzüyorsanız, ne denizdeki, havuzdaki su emilir ne de vajinanızın içerisinde bir emici kuvvetle karşılaşırsınız. Lily Cup adet kabı akıntı tutma kapasitesi tampona göre çok daha fazla olduğu için sızdırma riski de çok daha az. Üstelik sudan çıktığınızda hızlıca bir yere gidip bir değişiklik yapmanıza da gerek yok. Yani Lily Cup ile denize girerken ve çıkarken, regl olduğunuzu unutabilirsiniz. 

Eğer sızma ya da su kaçması konusunda herhangi bir çekinceniz varsa menstrual kabınızı önce duşta test edip, gönül rahatlığıyla denize girebilirsiniz.


Regl Akıntısı Suda Kesilir Mi?

Kısa cevap: Hayır. Su basıncının regl akıntısını yavaşlattığını fark etmiş olabilirsiniz, ancak tamamen durdurmaz. Bu nedenle özellikle havuza hiçbir ürün kullanmadan girmek riskli olabilir. Ama Lily Cup, bu akıntıyı tıpkı karada olduğu gibi içeride tutar. 

Regl Sırasında Yüzmek Sağlıklı Mı?

Kesinlikle evet! Genel olarak, reglinin hem fiziksel, hem zihinsel semptomları ile baş etmek için hareket etmek zaten iyi bir fikir ve yüzme en iyi hareket etme yollarından bir tanesi. Hareket hem modunuzu yükselten endorfin hormonu salgılanmasını sağlıyor hem de bedenin doğal ağrı kesicisi olarak çalışan beta-endorfinlerin salınımını tetikliyor.

Yüzme gibi faydalı bir aktiviteye, reglimiz engel değil :)

regl dönemi,


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp