• 200 ₺ üzeri ücretsiz kargo
Lily Cup™ Temizliğini Nasıl Yapacağım?,

Lily Cup™ Temizliğini Nasıl Yapacağım?

Cumartesi, 11 Ocak 2020

Çok kolay.

Lily Cup’ı temizlemek gereken iki farklı zaman var, regl dönemi sırasında ve iki regl dönemin arasında. 

Regl Dönemi Sırasında: 

Intimina ürünleri %100 tıbbi kullanıma uygun silikondan üretiliyor, yani bakterilere karşı dayanıklı, bu nedenle menstrual kabını her kullandığında sterilize etmene gerek yok. Kullanımlar arasında menstrual kabını boşaltıp, sudan geçirip tekrar takabilirsin. Ortamında su yoksa tuvalet kağıdıyla da silebilirsin. INTIMINA Lily Cup™’ını 12 saate kadar boşaltmadan kullanabilirsin, o nedenle bu işlemi evinde yapıp, soru işaretsiz bir gün geçirebilirsin.

Bir temizlik ürünü kullanmak istersen pH dengesi genital kullanım için düzenlenmiş, kokusuz bir ürün tercih edebilirsin ama üstteki yöntemler yeterli oluyor. 

İki Regl Dönemi Arası

Reglin bittiğinde INTIMINA Lily Cup™’ını temizleyip saklayabilirsin. Bu sayede kabının zaman içinde lekelenmesini de önlemiş olursun. (Zaman içinde Lily Cup’ının renginin biraz değişmesi normal ve kabının artık hijyenik olmadığı anlamına gelmiyor.) Kullanımın bittiğinde kaynatıp saklamak iyi bir fikir. 5-8 dakika kaynatman yeterli ama sonrasında kurulamak yerine kendiliğinden havalanarak kurumasını bekleyebilirsin. Bizim banyo dolabımızda bulundurduğumuz, sırf bunun için kullandığımız bir cezvemiz var ve kaynatırken içme suyu kullanıyoruz.

Leke olmasını engellemek istiyorsan sirke kullanmanda bir sakınca yok. 1 su bardağı beyaz sirke için 2 su bardağı su kullanmalısın. Menstrual kabın bu karışımın içinde 24 saat bekledikten sonra yukarıda anlatılan kaynatma işlemini yapabilirsin. 

Kuruduktan sonra bir sonraki regl dönemine kadar kutusunda saklayabilirsin. INTIMINA Lily Cup Compact™ katlanıp ufacık bir kutuya sığıyor, biz her daim makyaj çantamızda bulunduruyoruz. 

Buradan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz: Menstrual Kaplar!

regl dönemi,


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp