• 200 ₺ üzeri ücretsiz kargo
Kendine İyi Bakmanın Yolları,

Kendine İyi Bakmanın Yolları

Çarşamba, 22 Nisan 2020

Kendine İyi Bakmanın Sürdürülebilir Yolları

Dünyamızın kaynakları hızla tükenmeye devam ederken, pek çoğumuz modern hayat tarzına alternatif yaşam biçimleri arayışına giriyoruz. Söndürülmesi güç yangınlar, seller, kasırgalar ve hepimizi eve kapatan virüs salgınıyla hepimiz Dünyamızla daha sürdürülebilir bir ilişki kurmamız gerektiğinin farkına varıyoruz.

Hava kirliliği, su kirliliği ve denizdeki plastikler yalnızca doğa için değil, bizim sağlığımız için de zararlı. Dünyamıza nasıl davrandığımız, aslında kendimize nasıl davrandığımızın bir aynası. 

Sürdürülebilir bir yaşam biçimi arayışı, aynı zamanda kendine iyi bakmanın bir yolu haline geliyor. Sürdürülebilir bir yaşam biçimine geçmek için ilk adım halihazırda neler tükettiğine ve bunların nasıl atık oluşturduğuna bakmak. 

Sıfır atık çevrelerinde sık tekrar edilen bir görüş “Mükemmel şekilde sıfır atık çıkaran az sayıda kişiye değil, mükemmel olmayan bir şekilde bunu yapan çok sayıda kişiye ihtiyacımız var.” Hayat tarzında değişiklik yapmak bugünden yarına olabilen birşey değil ve küçük adımlarla yapılmalı. Eğer değişime inanıyorsan ve değişim isteğine sadık kalırsan, yavaş yavaş alışkanlıklar değişecektir.

Kişisel bakım rutininde sürdürülebilir alışkanlıklar edinmek için birkaç önerimiz var.

Çevre Dostu Regl Dönemi

Pek çok regl dönemi ürünü aşırı fazla paketleme ve plastik içeriyor. Tampon tercih eden bir kadın, ömrü boyunca yaklaşık 11.000 tampon kullanıyor. Bu baya bir plastik atık çıkardığı anlamına geliyor. Buna ek olarak bedenini de beyazlatıcı kimyasallara, ilaçlara ve kimyasallara maruz bırakıyor. 

Eğer bu yazıyı okuyorsan, belki de çoktan menstrual kap kullanma kararını verdin. Henüz menstrual kap kullanmaya başlamadıysan, şimdi tam zamanı! Menstrual kaplar çevreci, ekonomik ve sağlıklı - hem de bedenini daha yakından tanıma imkanı sunuyor. Kendin dahil herkese bir iyilik yapıp Lily Cup denemeye ne dersin?

Çevre Dostu Güzellik Rutini

Güzellik ürünleri de plastik paketlemeler ve kimyasallarla dolu. Cildimize sürdüğümüz her şey kan dolaşımımıza karışıyor. Adını bile söyleyemediğimiz içerikleri olan güzellik ürünlerini kullandığımızda, bunlar sağlığımıza direk etki ediyor.

Kullandığın güzellik ürünlerini sadeleştirerek toksik bir rutinden kendini kurtarabilirsin. Ne kadar az ürün kullanırsan, cildinin o kadar iyileştiğini fark edeceksin. Mutfak ve bahçede bulunabilecek malzemelerle kendi krem ve merhemlerini yapabilirsin, ya da bu şekilde üretilmiş güzellik ürünlerine nereden ulaşabileceğine bakabilirsin, mutlaka karşına hoşuna giden alternatifler çıkacaktır.

regl dönemi,


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp