• 200 ₺ üzeri ücretsiz kargo
Kegel Egzersizi Aletinin Faydaları!,

Kegel Egzersizi Aletinin Faydaları!

Pazartesi, 25 Kasım 2019

Kegel Egzersizi Cihazları

Kegel egzersizi, insan sağlığı için oldukça önemli bir yere sahiptir. Kegel egzersizleri, idrar kaçırma ve pelvik taban problemlerine bağlı rahatsızlıkların önlenmesine ve kontrol edilebilmesine yardımcı olabilecek bir takım egzersizlere verilen isimdir. Kadınların vajina bölgesinde bulunan pelvik taban kaslarının çok daha etkin kullanılabilmesi için pelvik taban egzersizlerinin düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Kegel egzersizlerini çok daha hızlı ve etkili yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz kegel egzersizi cihazları ile çok kolay bir şekilde egzersilerinizi gerçekleştirebilmek mümkün hale gelmektedir. Pelvik kasları geliştirilmesi için sık sık kullanılan kegel egzersizi cihazları oldukça popüler hale gelmiştir. Eğer siz de pelvik taban kaslarınızın daha iyi çalışmasını sağlamak istiyor ve kegel egzersizlerinin getirdiği faydalardan yararlanmak istiyorsanız kegel egzersizi cihazlarını hayatınıza dahil etmeyi düşünebilirsiniz. Peki, kegel egzersiz cihazları ile  kegel egzersizi yapmanın faydaları nelerdir?

İlginizi çekebilir; Regl Sancısına İyi Gelen Yoga Pozları

Kegel Egzersizi Cihazlarının Sağladığı Faydalar!

Kegel egzersizi, herkesin gerçekleştirebileceği egzersizlerdir. Ancak kişiler egzersizlerini yanlış yaparsa kegel egzersizlerinin faydalarından yararlanabilmeleri mümkün değildir. Bu doğrultuda kegel egzersizi cihazının faydalarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

  • Kegel egzersizi cihazı, sizi egzersizlerinizde doğru yönlendirerek egzersizlerin faydalarından tam olarak yararlanmanızı sağlar.
  • Kegel egzersiz cihazları ile normalde 1 saati bulan pelvik taban egzersizlerinizi günde 5 dakikanızı ayırarak tamamlayabilirsiniz.
  • Kegel egzersizi cihazı, pelvik taban kaslarınızı güçlendirerek cinsel hazzı önemli ölçüde arttırır.
  • Güçlü pelvik taban kasları daha rahat doğum yapmayı sağlar.
  • Mesane kontrolünün (kadınlarda idrar kaçırma vb.) artmasına yardımcı olur. Ameliyatsız çözüm alternatifinin temelini oluşturur.
  • Doğum sonrası güçsüz kalan pelvik kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur.

Kegel egzersizi cihazı ülkemizde yeni yeni kullanılmaya ve yaygınlaşmaya başlasa da Avrupa ve Amerika’da  yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kendi sağlığına ve vücuduna önem veren kadınlar kegel egzersizi cihazlarını tercih etmektedir.

İlginizi çekebilir; Sağlığınız İçin Doğal Destek Ürünleri!

pelvik taban egzersizi,


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp