• 200 ₺ üzeri ücretsiz kargo

Sık Sorulan Sorular

Menstrual kap, regl döneminde tampon gibi yerleştirerek maksimum 12 saat boyunca değiştirmeden kullanılabilen, ama her ay satın almaya gerek olmayan, bize regl olduğumuzu unutturabilecek bir ürün.

Değil, Lily Cup™ regl döneminde maksimum 12 saatlik aralıklarla boşaltıp tekrar takılıyor ve yıllarca kullanılabiliyor.
Lily Cup™ İsveç menşeli, kadın anatomisine özel tasarlanmış şekli sayesinde diğer ürünlere kıyasla malzemesi ve formu gereği varlığını unutturan bir menstrual kap. Ultra yumuşak medikal sınıf silikondan yapılmış ve jinekolojik açıdan malzeme ve rahatlık sertifikaları var.
Lily Cup™’ı deneyenlerin hayatını değiştiren en önemli özelliklerinden biri de rahatlığı, alıştıktan sonra hissedilmiyor. Eğer hissediyorsan bu doğru yerleştirmediğin anlamına gelir, yerleştirme metodlarına buradan bakabilirsin, kendin için en doğru yöntemi bulana kadar denemelisin.
Birden fazla takma yöntemi var. Temel olarak izlemen gereken 3 adım: Katlama, vajinada uygun yere yerleştirme ve vajina duvarına tutunduğundan emin olma. Buradan detaylı olarak bu katlama yöntemlerini görebilirsin.
Çok basit, yine 3 adım: Vakumu bozma, tutup çıkarma ve dökme. Sivri ucundan tutup çekmeye çalışmamalısın. Detaylı olarak buradan görebilirsin.
Değiştirmek dedik ama unutma ki hep aynı ürünü kullanıyorsun, yani boşaltıp tekrar aynı kabı takacaksın. Sabah evde taktıktan 12 saat sonrasına kadar rahat bir yerde değiştirme şansın hep var. Sudan geçirebileceğin bir tuvalette değiştirmeni tavsiye ederiz ama bu mümkün değilse peçeteyle sildikten sonra tekrar takmak mümkün.
Kesinlikle. Regl olmadan önce bir sefer kaynatıp, regl dönemin boyunca yıkayarak ve silerek korkusuzca kullanabilirsin. Regl döneminin bitiminde kaynatıp saklayabilirsin. Evlerinizdeki en küçük cezveyi seçerek sadece bunun için kullanabilirsin.
Her seferinde kaynatmaya gerek yok, regl dönemleri arasında kaynatmak yeterli. Regl dönemi boyunca hiç kaynatmadan yıkayarak ve silerek kullanabilirsin.
Lily Cup™ ve diğer tüm menstrual kaplar regl döneminde akan kanı tutup, sonradan boşaltmak için kullanılıyor. Toksik şok olabilmesi için vajinada bekleyen kanın tampon gibi nemli bir ortamda, vajina duvarına temas etmesi gerekiyor. Menstrual kaplar 1930’lardan beri kullanılmaktadır ve hiçbir zaman Toksik Şok Sendromu ile ilişkilendirilmemiştir.
Her koşulda kullanabildiğin, hijyen problemi çekmediğin ve pişik, kuruluk, toksik şok gibi riskleri olmaması kullandığın ilk andan itibaren seni çok rahatlatacaktır. Kendine bu iyiliği yaparken doğaya hiçbir atık bırakmamak seni ayrıca iyi hissettirecek. Bütün bunların yanında, tekrar kullanılabilir olduğu için ekonomik olarak zaman içindeki maliyeti tampon ve pede göre daha az.
Hem malzemesi hem de katlanabilir saklama çözümüyle cebinde taşınabilir olması Lily Cup™ kullanan için büyük avantaj. Yaşına, doğum yapma durumuna, regl yoğunluğuna göre buradan hangi modelin sana uygun olduğunu test edebilir veya bizimle irtibata geçebilirsin.

Başka sorunuz var mı?

İletişime Geçin


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp