Bize Ulaşın (0216) 477 70 70
|
100 ₺ Üzeri Ücretsiz Kargo
Menstrual Kap Kullanmaktan Neden Çekiniyorsun?

Menstrual Kap Kullanmaktan Neden Çekiniyorsun?

Lily Cup kullanma kararını almadan önce etrafta dolaşan yanlış bilgileri akıllarımızdan silmemiz lazım. Lily Cup kullanmak için kadınların çeşitli nedenleri var, kimi için 12 saat boyunca değiştirmeden kullanabilmek ve bedeninin tampon ya da pede temas etmesinden kaynaklı alerji kuruluk gibi problemlerden kurtulmakken, kimi çevreye daha az zarar vermek için bu kararı alıyor. Lily Cup’ın çeşitli faydalarından bahsettiğimiz bu yazıda kullanmak için bizim aklımıza gelen nedenleri listeledik, burada ise kullanmamak için doğru olmayan nedenlerden bahsetmek istedik.

1. Regl Kanı Sağlıksız ve Ona Temas Etmekten Kaçınmalıyız

Çoğumuz kanı negatif algılarız, acıyla, yaralanmayla, hastalıkla ilişkilendiririz, ama konu regl olunca bu durum değişiyor.

Lily Cup’ı takıp çıkarırken regl kanına temas etmekten çekiniyor olabilirsiniz ama aslında korkacak hiç birşey yok. Regl kanının herhangi bir bedensel salgımızdan farkı yok, sümük ya da tükürük gibi - bunlarla da temas etmek istemeyiz ama temas ettiğimizde hasta olacağımızdan da korkmayız. Tabii ki hayatımızda genellikle yaptığımız gibi, Lily Cup’ı da takma çıkarma öncesinde ve sonrasında ellerinizi yıkamalısınız. 

2. Menstrual Kaplar Yoğun Regl Kanamasını Tutmak için Çok Küçük ve Sürekli Sızdırıyorlar

Nasıl bu kadar küçük bir kap o yoğuuuuun kanamayı tutabilir diye düşünüyor olabilirsiniz, ama aslında o kadar çok kanamıyoruz.

Ortalama bir regl döneminde yaklaşık 5ml yani birkaç tatlı kaşığını geçmeyecek bir miktar kanıyoruz. Lily Cup kullanmanın güzel yanlarından biri de aslında ne kadar kanadığını fark edebilmek. 

3. Vajinama Saatlerce Plastik Koymak Sağlıklı Değil

Bu cümle belirli durumlar için doğru olabilir ama öncelikle plastik konusunu biraz açalım, Intimina ürünlerinin hepsi tıbbi kullanıma uygun silikondan üretiliyor. Silikon pek çok amaçla kullanılabilen bir malzeme ve tıp dünyasında medikal implantlar gibi kullanım alanları var. Tıbbi kullanıma uygun olması test edildiğini ve “biyo-uyumlu” olduğunu yani bedenle uzun süreli temasının sorun çıkarmadığını ifade ediyor. Tıbbi kullanıma uygun silikon hipo-alerjenik, lateks ve toksik madde içermiyor ve gözeneksiz yapısı sayesinde bakteri üremesine engel oluyor.

 

Sepetim

Toplam: 0,00 ₺

100 ₺ Üzeri Ücretsiz Kargo

# Kelimeyi yazın ve entere basın, çıkmak için ESC yada kapatın