• 200 ₺ üzeri ücretsiz kargo
Kegel Egzersiz Vajina Topları,

Kegel Egzersiz Vajina Topları

Salı, 24 Mart 2020

Kegel egzersiz topu

Pelvik taban kasları; vücuttaki en zorlu işlevlerden birine sahiptir. Bu kaslar hayati organlarımızın çoğunu destekler ve vücut fonksiyonlarımızın çoğunu kontrol etmemize yardımcı olur. Pelvik taban kaslarımızın güçlü olması aynı zamanda cinsel hissi arttırır ve bizi doğuma hazırlarken aynı zamanda kolay doğum yapmamızı  sağlar. Bu yüzden kegel egzersizi yapmak gerçekten çok önemlidir.Kadınların çoğu “Kegel egzersizi” terimini bilirken bu egzersizleri nasıl doğru yapacağını bilmiyor?

Aslında kegel egzersizini bir rutine bağlarsanız ve tıpkı spor salonların olduğu gibi, örneğin kol kasınızı güçlendirmek için nasıl ağırlık kullanıyorsanız, kegel egzersiziniz için de kegel toplarını kullanabilirsiniz.

Buradan inceleyebilirsiniz; Kegel Top Modelleri

Ağırlıklar, pelvik taban kaslarınızın performansınızı artırır, eğer hareketlerinizi doğru şekilde yapıyorsanız ağırlığın sıktığınızı ve bıraktığınızı hissedebilirsiniz. Ayrıca ağırlıklar direnç eğitimi sağlar, yani  kaslarınızı daha hızlı güçlendirirsiniz.

Vajinal ağırlıkların ilk defa kullanılması biraz korkutucu görünebilir. Ama vajinal ağırlık ile egzersiz yapmak oldukça kolaydır!

 

Vajina topu nasıl kullanılır ?

Pelvik Taban Kaslarınızı Bulun.

Vajina ağırlığını doğru yere yerleştirmek çok önemlidir. kegel egzersiz topu'nu yerleştirmeden önce, tıpkı idrar akışınızı durdurmaya çalıştığınız gibi, vajinanızın içine bir parmağınızı yerleştirip pelvik tabanınızı sıkmanızı öneririz. Sıkarken kasların parmağınızın etrafında kasıldığını hissedeceksiniz. Ağırlığı, bu kasın hemen üstünde, vajinanızın yaklaşık 2 cm içinde oturacak şekilde yerleştirmeniz gerekir. Pelvik tabanınız pelvisinizin içindeki bir hamak gibidir.

Kegel Toplarını İleri Yerleştirmeyin.

Ağırlığı vajinanızın içine çok derine koyarsanız, pelvik tabanın kasılması mümkün  olmayacağından etkili bir egzersiz yapmazsınız. Benzer şekilde, ağırlık çok öne yerleştirilirse de bu olur.

İyi Bir Pozisyon Bulun!

Pelvik taban egzersizi yaparken yerçekimi en iyi arkadaşınız veya en büyük düşmanınız olabilir. Pelvik taban egzersizlerini yaparken egzersiz topunu yeni kullanmaya başladıysanız yatar ve rahat poziyonda olmanızı öneririz.

Bir süre deneyimledikten sonra, oturmak, ayakta durmak ve hatta dolaşmak gibi biraz daha zorlayıcı pozisyonlarda çalışabilirsiniz. En önemli şey, sizin için rahat bir pozisyon bulmaktır, böylece alt katta olanlara gerçekten odaklanabilirsiniz smiley

 Aşırı Hırslı Olmayın.

İnternette bazı kadınların  pelvik taban kaslarıyla sörf tahtalarını ter dökmeden kaldırdığı gösteren videolar var. Bu, çok uzun süredir egzersiz yapanlar için bile biraz iddialı! Buna hiç de gerek yok smiley

Pelvik tabanınızı kasarak ve iki saniye tutarak ve sonra iki saniye dinlenerek başlamanızı öneririz. Bunu yaptıktan sonra kasılmalarınızı daha uzun ve sonra daha da uzun süre tutmayı deneyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Pelvik Taban Egzersizleri

Oyun Haline Getirin.

Artık temel bilgilere sahip olduğunuza göre, egzersizi bir sonraki seviyeye taşımanın zamanı geldi! Kendinize meydan okumaya başlayın; ayakta iken pelvik tabanınızı daraltabilir misiniz? Duş alırken, en sevdiğiniz şarkıyla dans ederken egzersizlerinizi yapmayı bir deneyin!

Tüm bunları hafif bir ağırlıkla yapabiliyorsanız, topun ağırlığını artırmayı deneyin. Laselle  kegel toplarında  olduğu gibi çalışabileceğiniz aşamalı ağırlık setleri bulabilirsiniz. Bunlar ayrıca daha fazla ağırlık kombinasyonu ve daha da zorlu egzersizler için birbirine bağlanabilir.

Hedeflerinizi Gerçekçi Tutun.

Tüm antrenmanlarda olduğu gibi sonuçlar asla anlık değildir. Pelvik taban egzersizleri için en az haftada 3 yapmayı şans verin! Birkaç hafta içinde sonuçları gerçekten göreceksiniz, farkı hissedeceksiniz.

Kegel egzersiz topu'nu temiz tutun.

Ne tür bir vajina ağırlığı kullanırsanız kullanın, kullanmadan önce ve sonra temizlediğinizden emin olun. Antibakteriyel sabun ve su veya pH-dengeli, bir aksesuar temizleyici kullanmanızı öneririz. Temizlik  bakterilerden korunmak için oldukça önemlidir..

 

Hadi o zaman bu rutini oluşturma zamanı smiley

pelvik taban egzersizi,


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp