• 200 ₺ üzeri ücretsiz kargo
Kahve Yerine Çay İçin!,

Kahve Yerine Çay İçin!

Perşembe, 14 Mayıs 2020

Kafein bağımlılığının kötü bir şey olduğunu hepimiz biliriz. Ancak kahve içmekten de kendimizi alamayız. Kahve içmeyi çok sevenler bilir, sabah ilk kahveyi yudumladığınızda yaşanılan uyarılma, enerjik hissetme, Kahveyi ne kadar çok sevsek de, kafein bağımlılığının iyi bir şey olduğunu söyleyemeyiz. Sabah kahvemizi ilk içtiğimizde yaşadığımız uyarılma hali, daha enerjik hissetme duygusundan dolayı; gün içinde daha da fazla kahve içmemize neden olur. Bunun sonucu da kafein bağımlılığıdır. Kafein bağımlısı olanlar aşağıdaki durumları sıkça yaşarlar;

  • Yorgunluk,
  • Sinirlilik,
  • Uyuşukluk,
  • Konsantrasyon zorluğu,
  • Depresyon hali.

 

Bu yoksunluk sendromlarından ancak kafein bağımlılığını azaltarak kurtulabilirsiniz. Bu nedenle tadı kahve gibi olmasa da, kafein bağımlılığınızı  azaltacak çaylar hayat kalitenizi arttıracaktır

Antioksidanlarla dolu olan bitki çayları, size gün boyu ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi sağlayacaktır.

Bitkisel çaylar verdikleri keyif ve sağlığı koruyucu özellikleri ile çok uzun yıllardır beslenme hayatımızda önemli yer tutmuşlardır. Bitki çayları en eski ve en kolay ilaç hazırlama şeklidir. Tıbbi çaylar hastalık semptomlarını hafifletici,sağlığı koruyucu özellikleriyle ön plana çıkmıştır.

Bitki çayları ve sağlıya faydaları

1. Daha hızlı bir metabolizma!

Yeşil çay içeriğinde bulunan ve kafeinle birlikte yağ yakıcı etki gösteren bir içeriğe sahip. Aynı zamanda Dünyanın en iyi yaşlanma karşıtı içeceklerinden biri olarak bilinen yeşil çay, kahveyi azaltırken yardım alabileceğiniz mucizevi bitkilerdendir.

 2. Kaliteli bir uyku!

Hem yorgunluğu azaltıp hem de kaliteli bir uyku sağlamak  için adına melisa, papatya, lavanta, yasemin gibi bitkileri içeren güvenilir bir bitki çayı bize yardım edecektir

Melisa aynı zamanda cep telefonları, tabletler, bilgisayarlardan aldığımız radyasyonu azaltmak için de önerilirç .

3. Daha güçlü bağışıklık!

Mevsim geçişleri ile birlikte gelen soğuk algınlıklarında bize destek olan Oolong , Yerba Mate, Limon Kurusu, Beyaz Çay, Peygamber Çiçeği, Aynı Sefa içerikli karşımları tercih edebilirsiniz.

4. Daha mutlu bağırsaklar!

Melisa, kuşburnu,Portakal Kurusu, Elma Kurusu, Hibiskus gibi içeriği olan katkı maddesi içermeyen çay karışımlarını tercih edebilirsiniz.

5. Daha ferah bir bahar!

Bahar aylarına tatlı bir esinti getirecek, aroması ve serinliğiyle içinizi ferahlatacak  modunuzu yükseltecek Gül Yaprakları, Lavanta,Kuşburnu, Yasemin,Hibiskusnefis içeren hem sıcak hem de soğuk içebileceğiniz karışımları deneyebilirsiniz.

Sağlıklı yaşam,


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp