• 200 ₺ üzeri ücretsiz kargo
Daha Güçlü Bağışıklık İçin 6 Basit Öneri!,

Daha Güçlü Bağışıklık İçin 6 Basit Öneri!

Perşembe, 12 Mart 2020

Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak bizi her türlü hastalıktan korur.Hele bugünlerde hepimizi endişelendiren COVID-19’a karşı bağışıklığımızın güçlü olması çok önemli.

Elbette hepimiz kişisel hijyenimize dikkat etmeliyiz. Ellerimizi sık sık yıkamalı, çantamızda dezenfektan taşımalıyız. Gerekli olmadıkça kalabalık ortamlarda bulunmamalıyız.

Hepimizin kolaylıkla uygulayabileceği 6 basit öneri ile bağışıklık kalkanımızı da devreye sokabiliriz.

1. Kaliteli uyumak, dinlenmeye zaman ayırmak

Uykusuzluk, yeterli şekilde dinlenmemek, stres, bağışıklık sistemini zayıflatır. Yeterince dinlenmiş,kaliteli bir şekilde uyumuş kişiler hem ruhsal hem de fiziksel olarak iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

2.Açık havada yürüyüş yapmak

Sağlıklı bir yaşam için günlük 10.000 adım atmamız oldukça önemli. Hele imkanınız varsa oksijence zengin alanlarda açık havada düzenli yürüyüş yapmanız bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

3. Su içmek

Ne kadar su içeceğimiz konusu kafa karıştırıcı olabiliyor. Bunun için “Kg x 30-35 ml” formülünü kullanabiliriz. Suyun önemini bir çoğumuz biliyor ve suyunvücudumuzda çok farklı görevleri var . bağışıklık açısından önemi ise; vücudumuza giren zararlı maddeleri süzüp, idrar şekilde atılmasını sağlamak. Bu nedenle güçlü bir bağışıklık için yeterli miktarda su içmek çok önemlidir.

4. Sebze ve meyveleri  mevsiminde yemek

Mevsiminde yetişen meyve ve sebzeler, vitamin ve mineral bakımından en ideal seviyededir. Lifli gıdaların tüketimi de sağlıklı bir bağışıklık için çok önemlidir.Bağışıklık açısından çok önemli olan C vitamini dahil bir çok vitamin ve minerali mevsiminde tüketeceğimiz meyve ve sebzelerden alabiliriz. Ancak bunları yerel olmasına da dikkat etmeliyiz.

5. Bitkilerden destek almak

Bağışıklığımıız güçlendirmek için bitkileri ve bitki çaylarının desteğini de almak gerek. Günde 2-3 fincan zencefil, adaçayı, ıhalamur, kuşburnu gibi çaylar içmek soğuk algınlığı şikayetleri hafifletir. 

Ayrıca okaliptüs, biberiye, kekik gibi bileşenleri içeren takviyeler de bağışıklığımızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Doğal takviyeler bölümünden ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

6. Bağırsaklarımızı önemsemek.

Bağışıklık denince akla ilk gelen organ artık ikinci beyin olarak bilinen bağırsaklar. Mikrobiyota ne kadar sağlıklı ise bağışıklık da o kadar güçlüdür. Bunun için lif yönünden zengin beslenmeli, prebiyotik ve probiyotikleri beslenme rutinimize eklemeliyiz.

İlginizi çekebilir: Vajinal Kuruluk Tedavileri 

Sağlıklı yaşam,


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp