• 200 ₺ üzeri ücretsiz kargo
Covid-19 ve Regl,

Covid-19 ve Regl

Cuma, 24 Nisan 2020

Hastalık, Stres ve Regl Ürünleri Alışverişi

Bu dönemde kaygılanmaya hazır beyinlerimizi tetikleyecek yeterli etken yokmuş gibi reglin de beklediğin şekilde davranmıyor olabilir. Ya da tam zamanında gelmiş ama tampon ya da ped satın alma konusu başına dert olmuş olabilir.

Hasta ya da stresli olduğumuzda aylık döngümüz de beklenmedik tepkiler verebilir.

En Basitinden Başla - Ped ve Tampon Alışverişi Paniğe Dönüşmesin

Tekrar kullanılabilir menstrual kapları öve öve bitiremiyoruz - sonuçta Lily Cup’ın faydalarını anlatmak ve daha çok kişiye ulaştırmak amacıyla yola çıktık.

Tekrar söyleyelim, bedenine uygun, antibakteriyel, medikal sınıf silikondan üretilmiş bu regl dönemi çözümünü denemek için daha uygun bir zaman var mı? Bu dönem için, menstrual kapların sunduğu en büyük avantajlardan biri düzenli olarak ped ve tampon tedarik etmen gerekmemesi.

Lily Cup da ne diyorsan - kısaca, ped ve tampona göre daha hijyenik, daha çevreci, daha ekonomik ve daha rahat bir regl dönemi çözümü. Aşağıda resmini gördüğün silikon kabı vajina kanalına yerleştirip 12 saate kadar regl olduğunu unutabilirsin. 

Nasıl kullanıldığını merak ediyorsan: Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Nasıl temiz tutacağını ve nasıl hijyenik olduğunu merak ediyorsan: Lily Cup Temizliği

Yukarıda gördüğün modellerden hangisinin senin bedenine uygun olduğuna karar vermen için: Bedenime Uygun Lily Cup Hangisi?


Sen evinde ve güvendeyken, Lily Cup’ın kapına teslim edilsin. Evinin rahatlığında yeni bir regl dönemi alışkanlığı edinebilirsin, dilediğin gibi kullanıp en rahat ettiğin rutini bulabilirsin. Evde geçirdiğin bu günlerden yanına kar kalacak şeylerden biri kesinlikle menstrual kap kullanma alışkanlığı olabilir.

Stres ve Hastalık = Regl Döngüsünde Aksamalar

Sen tamamen hazır olsan da, regl dönemin kendi karantinasını açıklamış olabilir. COVID-19 ile birlikte reglinde aksaklık yaşayan pek çok kadın var. Stres, regl gecikmesi ya da kanama yoğunluğunda beklenmedik durumların yaygın bir sebebi. 

Stres, beyinde hormon salınımından sorumlu olan hipotalamusun fonksiyonlarını etkiliyor - bu da regl döngüsünü etkiliyor. Aynısı hastalık durumunda da geçerli; soğuk algınlığı, ateş ve grip de regl döngüsünü etkiliyor.

Eğer reglin geciktiyse, ya da akıntı yoğunluğun beklediğinden az ya da fazla ve bunun sebebini bilmiyorsan, hamile olduğunu düşünmek için de bir nedenin yoksa, suçu karantina koşullarında arayabilirsin. Eğer durum buysa, birkaç önerimiz var: yoga ve meditasyon yapmak, mum ışığına bakarak nefese odaklanmak, evde en sevdiğin yere oturup sevdiğin müzikleri dinlemek, günlük kafein tüketimini azaltmak, aileni ve arkadaşlarını arayarak gününün seyrini değiştirmek - yani bedenini ve sinir sistemini rahatlatmak için bilinçli olarak harekete geçmek! 

Bu COVID-19 mu yoksa sadece “Dönemsel Grip” mi?

Eğer mide bulantısı, kabızlık, ishal ya da başka bir sindirim sistemi problemi yaşıyorsan, üzerine bir de ateş, halsizlik ya da kas krampları varsa - anlaşılır şekilde dehşete kapılmış olabilirsin. Tüm bu semptomlar Covid-19 ile ilişkilendiriliyor ve eğer mümkünse test yaptırmak kesinlikle iyi bir fikir ama en kötüsünü düşünmeden önce regl takvimine bir göz atmaya ne dersin? Reglin yaklaşıyorsa, tüm bu semptomlar dönemsel gribe de işaret ediyor olabilir. 

Regl dönemi yaklaşırken bedenimizin kimyasal dengesi değişiyor ve kendimizi bir östrojen, serotonin ve prostaglandin fırtınasının içinde buluyoruz, bu salgıların yoğunluğuna göre PMS diye kısaltılan regl önesi sendromun yoğunluğu da artıyor. Normalde biraz sinir bozukluğu ve sancı ile kendini gösteren PMS, bu dönemde baş ağrıları, sindirim sistemi bozuklukları hatta ateş gibi abartılı şekillerde kendini gösterebilir. 

Tabii ki, eğer virüsle temas ettiğinden şüpheleniyorsan ve bu semptomları gösteriyorsan mutlaka doktoruna danışmalısın ve mümkünse test olmalısın ama regl döngün beynin ve bedenin üzerinde bu oyunu oynuyor çıkarsa şaşırma ve bir oh! de.

regl dönemi,


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp