• 200 ₺ üzeri ücretsiz kargo
Afrodizyak Etkili 7 Besin,

Afrodizyak Etkili 7 Besin

Salı, 05 Mayıs 2020

Afrodizyak özelliğiyle bilinen besinler, libidoyu arttırıcı etkiler gösterir. Bu faydalı besinlerle hem sağlığınıza sağlık katabilir hem de cinsel performansınıza doğal yoldan destek olabilirsiniz.

İşte afrodizyak etkili 7 besin!

  • Kakao 

Yapılan araştırmalara göre kakao cinsel isteği ve hazzı arttırma özelliğiyle afrodizyak besinler arasında öne çıkıyor. İçeriğinde yer alan feniletamin maddesi, hipotalamusu uyararak zevk alma duyularını tetikler. Aynı anda serotonin ve endorfin salgılanmasına yardımcı olur. Bu hormonlar da mutluluk, sevgi, tutku ve arzulama gibi duyguların ortaya çıkmasını sağlar!

  • Zencefil 

2015 yılında yapılan bir araştırmaya göre zencefil, erkeklerde serum total testosteron seviyesinde artış sağlar. Ayrıca spermin sayısını, canlı kalış süresini ve hareketliliğini de arttır. Bu da cinsel istek ve performans ve fertilitede artış sağlar.

  • Maca 

Genellikle kronik yorgunluklara karşı enerji verici etkisinden dolayı tercih edilen maca içerisinde testosteron benzeri bileşenleri içermesi sayesinde vücutta bu hormonun sartışına yardımcı olur. Yüksek testosteron seviyesi de doğrudan cinsel istekle ilişkilidir. Yani  maca tozu libidoyu arttırıcı etki gösterir.

 

  • Kekik

Kekiğin erkekler üzerinde uyarıcı bir etkisi vardır. Sadece yemeklerde kullanmayıp; çayını da demleyip içebilirsiniz.

  • Nar 

2013 yılında yapılan bir çalışmaya göre nar, libidoyu arttırıcı özelliği kadar erkeklerin sperm sayısını ve kalitesini de arttırıyor. Dolayısıyla bereket meyvesi olarak bilinen nar aaynı zaman afrodizyak özellikler de taşır.

  • Tarçın 

Araştırmalar, tarçının cinsel isteği arttırıcı etkisi olduğunu gösteriyor. Kan şekerinin düzenlenmesine de yardımcı olan tarçını biraz da ilişkinize heyecan katmak için kullanabilirsiniz

  • Sarımsak 

Yanlış okumuyorsunuz smiley, kokusundan çoğu kişi rahatsız olsa da sarımsak afrodizyak etkili bir besin! Araştırmalara göre, sarımsak erkeklerde sperm sayısını ve cinsel isteği arttırıyor. Sarımsak özellikle iktidarsızlığa karşı da destekleyici olarak kullanılabilir. Ayrıca sinirsel uyarılmayı  da arttırır.

Artık afrodizyak etkili besinler hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre, menülerinize bu besinleri ekleyerek, libidonuzu arttırabilirsinizsmiley

 

Sağlıklı yaşam,


© 2021 SagligaDestek.com Tüm Hakları Saklıdır
whatsapp